Vitaminátor a pět pokladů z babiččiny truhly

Vitaminátor ZŠ Křižná Valmez (7)

Trochu záhadný název „Vitaminátor a pět pokladů z babiččiny truhly “ skrývá interaktivní program pro podporu zdravé výživy, pohybu i vyváženého životního stylu. Během dvou vyučovacích hodin provází žáky 4.-6. ročníků mimozemšťan jménem Vitaminátor, kterého v programu zastupuje maketa – viz obrázek. Ten po strastiplném letu ztroskotal na Zemi, je tu cizinec, a tak mu děti musejí poradit, jak správně nabrat sílu a vrátit se na domovskou planetu. Prostřednictvím „pokusů“ s potravinami demonstrují hlavní záludnosti pozemské výživy (jako skrytý tuk v potravinách, důležitost fyzické aktivity, velikost porcí nebo riziko nadměrného obsahu cukru). A pomocí krátkých scének z běžného života názorně předvedou každodenní rozhodování o jídle a pohybu.

Současně Vitaminátor při svém zkoumání zemského povrchu nalezne spolu s dětmi záhadnou truhlu a v ní pět „pokladů“ – švihadlo, skákací gumu, míče či kamínky. Ani dnešní děti už kolikrát nevědí, jaké úžasné hry a soutěže plné pohybu se s těmito pomůckami dají hrát. Ale pomocí hraného instruktážního videa se to jistě naučí a budou-li poctivě trénovat, tak spolu s Vitaminátorem zesílí a vylepší svoji obratnost a celkové pohybové schopnosti. Navíc mohou ve škole uspořádat soutěž, kdo to se švihadlem či míčem nejlépe umí. Zdravý a silný Vitaminátor nakonec může opustit Zemi a vrátit se na svou domovskou planetu.

Všichni účastníci naučného i zábavného projektu si ověří získané znalosti krátkým kvízem. Rodiče doma jistě zaujme informační brožura s přehledným souhrnem nejdůležitějších zásad a spousta praktických tipů pro správný životní styl jejich potomků.

Projekt navazuje na úspěšný program „Vitaminátor se vrací na planetu 5xD“ z loňského roku a v jarních měsících tohoto roku ho absolvuje celkem 2 500 dětí ve vybraných školách Zlínského, Olomouckého, Moravskoslezského a Ústeckého kraje.

2.7.2014: Tisková zpráva o ukončení projektu: TZ_projektVitaminatora5pokladu_NSPZ

ZŠ Komenium Přerov (3)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Projekt “Vitaminátor a pět pokladů z babiččiny truhly” byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Nadační fond Albert pro zdraví.

 

nadacni fond logo

 

Při realizaci využíváme instruktážní video “Hry našich babiček” z projektu „Zdravá abeceda ve Středočeském kraji” (reg.č. CZ.1.07/1.3.48/02.0022), který za podpory ESF a státního rozpočtu ČR realizuje Aisis,o.s..

zdravá abeceda logo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek