Šedesát a víc neznamená nic

V roce 2013 již popáté Společnost Minerva, o.p.s. ve spolupráci s Městem Valašské Meziříčí a Národní sítí podpory zdraví, o.s. realizovaly podzimní program „Šedesát a víc neznamená nic“. K účasti byli zváni všichni, kterým již bylo 60 let a kteří jsou příznivci zdravého a aktivního životního stylu. Stejně jako v předchozích čtyřech ročnících bylo pro každého účastníka připraveno 16 sportovních aktivit, které si zájemci vybírali sami z připravené nabídky. Největší zájem byl jako každoročně o plavání v Krytém bazénu a o vycházky ve stylu Nordic Walking. Z novinek překvapil zájem o taneční hodiny. V průběhu projektu organizátoři navyšovali počet lekcí, aby se dostalo na všechny. Program jako každoročně doplňovaly 4 odborné besedy s tématikou podpory zdraví a aktivního stárnutí. Závěrečné společenské setkání je plánováno na únor 2013.

5. ročník projektu „Šedesát a víc neznamená nic“ byl rekordní i co do počtu účastníků. V Meziříčí v rámci projektu sportovalo a vzdělávalo se více jak 180 seniorů. Více jak polovina z nich jsou stálí účastníci více ročníků a věříme, že nejen oni, ale i noví účastníci se budou věnovat pohybu pro zdraví i po skončení projektu, tj. na jaře a v létě 2014, a že se se všemi ve zdraví sejdeme při zahájení 6. ročníku v září 2014.

Program probíhá díky finanční podpoře Nadace Krása pomoci Taťány Kuchařové, která je od počátku hlavní partnerkou projektu. Tradičně a významně také přispívá Město Valašské Meziříčí v rámci projektu Zdravé město a také Zlínský kraj v rámci sociálního grantového programu. Další informace je možné získat na na webu Společnosti Minerva na adrese http://www.spolecnost-minerva.cz, kde si zájemci mohou prohlédnout i fotografie a videa z předcházejících ročníků.
Kateřina Janovská – odborný garant projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek