Poradenství a léčba závislosti na tabáku

Projekt je pro rok 2017 ukončen.
Provoz poradny od roku 2018 zajišťuje Pardubická nemocnice.
Poradnu vede nadále Mgr. Jana Nedbalová. Kontakt: jana.nedbalova@khspce.cz

NSPZ v Pardubicích ve spolupráci s Pardubickou krajskou nemocnicí, a.s. a Krajským úřadem Pardubického kraje pomáhá lidem od závislosti na tabáku. Tyto poradenské služby do roku 2008 zajišťoval Zdravotní ústav se sídlem v Pardubicích. Pak se poradna vedená Mgr. Janou Nedbalovou osamostatnila a od roku 2013 je pod křídly spolku Národní sítě podpory zdraví. Ročně poskytujeme stovky konzultací.

Kromě individuálního poradenství provádíme poradenství skupinové a také služby poskytujeme i hospitalizovaným pacientům pardubické nemocnice. Účastníme se dnů zdraví, pořádáme semináře a přednášky pro školy či pro podniky.

Prostřednictvím dotací krajského úřadu se od roku 2008 dařilo služby poradny rozvíjet, zkvalitňovat a především nabízet pouze za mírný poplatek. Disponujeme digitálním i rtuťovým tonometrem, osobní váhou s bioimpedancí, měřičem tělesného tuku, smokerlyzerem a kalorimetrem. Dále řadou edukačních materiálů, ať už vlastních či materiálů z referenčního centra léčby závislosti na tabáku v Praze (pod vedením doc. MUDr. Králíkové). Vlastní materiály si vytváříme podle potřeb klientů a jsou k dispozici též v elektronické podobě. K demonstraci vlivu kouře na zdraví používáme didaktické pomůcky, videa a zejména zkušenosti, které při práci s klienty – kuřáky čerpáme, abychom mohli ještě lépe pomoci těm, kteří teprve stojí na prahu svého rozhodnutí nekouřit.

Od roku 2008 je pracoviště poradny při plicním odd. pardubické nemocnice součástí sítě Center pro závislé na tabáku (www.slzt.cz).

Kontakt na poradnu:
Mgr. Jana Nedbalová: info@nspz.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek